Apollo 11

29 lipca 2019, 19:30

Kino Iskra

„To jest mały krok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”
Augustowski DKF KINOCHŁON zaprasza na prawdziwie kosmiczny wieczór! Już w poniedziałek 29 lipca ponownie przeżyjemy wielkie emocje związane z pierwszym lądowaniem na Księżycu. A to dopiero początek atrakcji…
29 lipca o godz. 19:30 w augustowskim kinie Iskra pokażemy Państwu niezwykły film dokumentalny. „Apollo 11” w reżyserii Todda Douglasa Millera to produkcja zrealizowana dokładnie 50 lat po pierwszym kroku człowieka na Księżycu, zawierająca niepublikowane wcześniej archiwalne zdjęcia i nagrania z lotu na Srebrny Glob.
Fascynująca dokumentalna opowieść o tym, jak astronauci misji kosmicznej Apollo 11 wylądowali na Księżycu 20 lipca 1969 roku, opatrzona hipnotyzującą wręcz muzyką Matta Mortona zadziwia, zapiera dech, a momentami nawet wzrusza. Niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm, zakulisowe opowieści z centrum dowodzenia i uchwycona na żywo atmosfera wielkiego skupienia milionów widzów na całym świecie, którzy w napięciu śledzili losy astronautów – to wszystko będziemy oglądać na wielkim ekranie.
Gościem tego pokazu będzie Karol Wójcicki – pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage’u FB „Z głową w gwiazdach”. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Islandii, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.
Chyba przyznacie nam Państwo rację – zapowiada się fascynujący wieczór!
Serdecznie zapraszamy!
- - -
Bilet na pokaz: 20 zł
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”

Plakat: Apollo 11

USA

Czas trwania: 93 min.

Reżyseria: Todd Douglas Miller

Obsada:

Z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu prezentujemy film APOLLO 11 – fascynujący dokument, który dzięki dotąd niepublikowanym materiałom daje unikalne doświadczenie uczestnictwa w najsłynniejszej misji NASA niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm, ponad 11 000 godzin materiału audio, skupienie astronautów i specjalistów z centrum dowodzenia NASA, emocje milionów widzów, którzy w napięciu oglądali z Ziemi tę nadzwyczajną misję… Z tych elementów Todd Douglas Miller i jego ekipa z precyzją skonstruowali pasjonujący dokument, który trzeba zobaczyć na wielkim kinowym ekranie. Przy akompaniamencie hipnotyzującej muzyki dosłownie zanurzycie się w ten niezwykły, doniosły czas 1969 roku i będziecie uczestniczyć w przełomowym wydarzeniu: gdy ludzkość wykonała wielki krok ku przyszłości.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Karol Wójcicki

Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter tele-wizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak zorze polar-ne czy całkowite zaćmienie Słońca. Regularnie rozdarty pomiędzy mroźną Arktyką, a polskimi Bieszczadami. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z naj-większych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.


Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Islandii, podczas wy-praw na obserwacje zorzy polarnej. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Relacja z wydarzenia

„To jest mały krok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” – te historyczne słowa słyszeliśmy wiele razy: w telewizji, w radiu, w internecie, uczyliśmy się o nich w szkole… Tego wieczoru usłyszeliśmy je jeszcze raz w kinie i nabrały one zupełnie nowego wydźwięku, nabrały szerszego kontekstu i wielu z nas zapewne dopiero podczas seansu odkryło prawdziwy sens tych słów…
Niemal równo pięćdziesiąt lat po tym, jak Neil Armstrong postawił stopę na Księżycu, obejrzeliśmy niezwykły film dokumentalny o misji Apollo 11. Niezwykły pod wieloma względami – po pierwsze, zawiera dotąd nie publikowane materiały video, po drugie nie tylko video – bo audio też robi wrażenia, i po trzecie: wszystko opatrzone niesamowitą, hipnotyzującą muzyką. Całość tworzy oszałamiającą, przepełnioną emocjami i trzymająca w napięciu produkcję.
Gościem tego wieczoru był Karol Wójcicki, który w porywający, zarażający zapałem i ciekawością sposób zdradzał nam tajniki misji kosmicznych Apollo 11 i inne astronomiczne historie 😉
Było kosmicznie!

[autor zdjęć w galerii: Michał Wasilewski]

Realizacja strony: Rafał Rowiński