Irlandczyk

28 listopada 2019, 18:30

Kino Iskra

Już jest! Najnowszy film Martina Scorsese
Czekamy na ten film z niecierpliwością. Po pierwsze to najnowsza produkcja Martina Scorsese, po drugie – we wspaniałej obsadzie, bo Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci na jednym planie zdjęciowym to niecodzienny aktorski zestaw.
DKF KINOCHŁON zaprasza 28 listopada do augustowskiego kina Iskra o godz. 18:30 na pokaz „Irlandczyka” – długo oczekiwanego filmu Martina Scorsese. To historia Franka Sheerana (w tej roli Robert De Niro), który otoczony pamiątkami z przeszłości, snuje opowieść o swoim życiu. Zaczyna się w momencie, kiedy Frank i Russell Bufalino (Joe Pesci) wraz z żonami wybierają się w podróż na ślub córki ich wspólnego przyjaciela. Ta wyprawa staje się jedynie pretekstem do przywoływania kolejnych wspomnień. To trzygodzinna gangsterska opowieść o błyskotliwej przestępczej karierze – nie brakuje tu brutalności, strachu o życie i niepewności kolejnego dania, łamania zasad i władzy zmieniającej ludzi do szpiku kości, ale prawdziwą zaletą tego filmu jest nostalgia ze szczyptą humoru.
Genialne dialogi, fantastycznie wygrane przez prawdzie sławy kina (nie tylko gangsterskiego), idealnie sportretowane Stany Zjednoczone lat 60 i fakt, jaki wpływ miała na nie mafia sprawiają, że film może zawojować kolejne rozdanie Oscarów.
Wcześniej jednak zawojuje augustowskim DKF-em, w czym pomoże Martinowi Scorsese SpoilerMaster – Podcast do słuchania po seansie, który zaprosiliśmy do współpracy. Prelekcję do pokazu przygotuje przyjaciel Kinochłona Michał Oleszczyk. To jego głos usłyszymy przed seansem. Bo kto lepiej przygotuje nas na kino gangsterskie niż wielbiciel i znawca kina amerykańskiego.
Serdecznie zapraszamy na ten niezwykły filmowy wieczór
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9,
tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.
Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.*„Irlandczyk” w wybranych kinach od 22 listopada i na Netflix od 27 listopada.

Plakat: Irlandczyk

USA

Czas trwania: 210 min.

Reżyseria: Martin Scorsese

Obsada:

"Irlandczyk" to osadzona w powojennej Ameryce epicka opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. Widzowie wezmą udział ww brutalnej podróży, podczas której zostaną przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki.

Realizacja strony: Rafał Rowiński