Najlepsze lata

6 stycznia 2020, 19:00

Kino Iskra

Filmowa podróż do lat 90.
Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami – nowe doświadczenia, również te kulturalne, literackie lub filmowe. To także okazja do podsumowań, wspomnień, ale i czas snucia planów na przyszłość. W takie wspomnieniowe klimaty, przepełnione nadzieją na lepsze i piękniejsze wspaniale wpisze się pierwszy w 2020 roku pokaz DKF-u KINOCHŁON.
Już 6 stycznia zapraszamy Państwa o godz. 19:00 do augustowskiego kina Iskra na amerykańską produkcję „Najlepsze lata”, dzięki której przypomnimy sobie, za co najmilej wspominamy lata 90-te ubiegłego (już!) wieku.
Okiem kamery zajrzymy na przedmieścia Los Angeles, gdzie mieszka 13-letni Stevie. Chłopak, któremu przyszło dorastać w połowie lat 90-tych. Nie ma łatwo – wychowuje go samotnie mama, a starszy brat stara się pomóc jej surowo dyscyplinując Steviego. Trzynastolatek, który wygląda jeszcze jak dziecko, osamotniony, bez oparcia w starszym bracie czuj potrzeb1) akceptacji i przyjaźni. Zafascynowany grupą nastoletnich skateboardzistów, próbuje wejść do „paczki”. I tak zaczynają się późne powroty do domu, pierwsze eksperymenty z papierosami, alkoholem i.. dziewczynami. Wszystko po to, by wejść do grupy. Jak daleko posunie się Stevie? Gotowy jest na wszystko: brawurę i ryzyko, ale czy osiągnie swój cel..? – sprawdźmy razem.
Ten film to hołd oddany latom 90-tym, to swego rodzaju sentymentalna podróż po meandrach popkultury. Kasety magnetofonowe, walkmany, discmany i szaleństwo na deskach są zaledwie namiastką tego, co zobaczymy.
Historię o dorastaniu, dawaniu sobie rady, która jest niemal pocztówką z lat 90-tych, obejrzy (i przedyskutuje z nami) Vienio – raper Piotr Więcławski. Współtwórcą kultowej Molesty, hiphopowiec, aktor, miłośnik podróży i dobrego smaku zanurzy się z nami w tym, co dla wielu z nas jest kwintesencją dzieciństwa lub młodości.
Bądźcie tego wieczory z nami – zapraszamy!
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9,
tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.
Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.

Plakat: Najlepsze lata

USA

Czas trwania: 85 min.

Reżyseria: Jonah Hill

Trzynastoletni Steve (Sunny Suljic) czuje się przytłoczony duszną atmosferą rodzinnego domu w Los Angeles. Wychowywany przez samotną matkę (Katherine Waterston), skonfliktowany ze starszym bratem (Lucas Hedges) szuka ujścia dla wrzącego w nim buntu w muzyce i deskorolce. W grupie kilka lat starszych, doświadczonych skaterów nie tylko zyskuje akceptację i odkrywa tajniki dobrej jazdy, ale również poznaje smak wolności oraz związanych z nią pokus i niebezpieczeństw.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Vienio

raper Piotr Więcławski. Współtwórcą kultowej Molesty, hiphopowiec, dziennikarz i producent muzyczny, aktor, miłośnik podróży i dobrego smaku.

Relacja z wydarzenia

Autor zdjęć w galerii – Radek Nowacki

Realizacja strony: Rafał Rowiński