Sokół z masłem orzechowym

6 lipca 2020, 19:00

Kino Iskra

KINOCHŁON wraca do kina!
Drodzy Państwo, DKF KINOCHŁON długo czekał, aby powiedzieć i napisać te słowa: Zapraszamy do kina na kolejny pokaz! W poniedziałek 6 lipca o godzinie 19:00 w augustowskim kinie Iskra pokażemy Państwu film, który – mamy nadzieję – poprawi nam humory po przymusowym odosobnieniu.
„Sokół z masłem orzechowym” Tylera Nilsona i Mike’a Schwartza to budująca, ciepła opowieść o ludziach szukających swojego miejsca w świecie. Zack, jej główny bohater, ma jedno marzenie – poznać osobiście dawną gwiazdę wrestlingu o ksywce Redneck z Salt Water i podbić świat tego amerykańskiego, jakże widowiskowego, sportu walki. Ten niezwykły, cierpiący na zespół Downa, chłopak ucieka z ośrodka w którym mieszka i postanawia ruszyć na Florydę do szkoły wrestlerów. W tym samym kierunku zmierza także Tyler, drobny złodziejaszek po traumatycznych przejściach, uciekający przed miejscowymi poławiaczami, którym „przypadkiem” podpalił siedzibę. Ale Tyler nie jest złym człowiekiem… Chłopaki razem wyruszają w pełną przygód drogę… Czy każdy z nich osiągnie swój cel?
To szczere, zabawne kino drogi, w którym próżno szukać ckliwości. Opowieść o niezwykłej, niemal braterskiej relacji, przygodzie jaka nie może obejść się bez problemów – ale czymże one są, kiedy nie mierzysz się z nimi samotnie?
Piękno i radość tego filmu odkrywać z nami będzie Kaja Klimek.
Zapraszamy.
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, ul. Nowomiejska 41,
tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.
Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.

Plakat: Sokół z masłem orzechowym

USA

Czas trwania: 97 min.

Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Ma już nawet specjalną ksywkę: Sokół z masłem orzechowym! Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Kaja Klimek

Kaja pochodzi z Tarnowskich Gór na Śląsku. Na Uniwersytecie Jagiellońskim przygotowuje pracę doktorską na temat roli didżeja we współczesnej kulturze. Tłumaczka i publicystka popkulturowa, dwukrotnie wyróżniona w konkursie dla młodych krytyków filmowych im. Krzysztofa Mętraka (2011+2012).
Jest wielbicielką filmów Wesa Andersona. Prowadziła prelekcje do jego filmów również młodszej publiczności. Od 2016 roku prowadzi spotkania z reżyserami w ramach Uppsala International Short Film Festival.
Lubi bluzy ortalionowe i bardzo dużo innych rzeczy... ale najbardziej dwóch Nicolasów: Cage’a i Windinga Refna.

Relacja z wydarzenia

A tak żeśmy spędzali czas podczas pierwszego wieczoru filmowego po długiej przerwie. Film wybraliśmy odpowiedni, gościnię zaprosiliśmy sprawdzoną. Jednym słowem wszystko dopisało. Widownia również.
Zdjęcia w galerii: Foto-Bajka

Realizacja strony: Rafał Rowiński