Kłamstewko

27 lipca 2020, 19:00

Kino Iskra

„Film oparty na prawdziwym kłamstwie…”
W poniedziałek 27 lipca DKF Kinochłon zaprasza swoją Widownię do kina Iskra na kolejne wakacyjne spotkanie filmowe! O godz. 19:00 rozpoczniemy projekcję „Kłamstewka”. Musicie być z nami!
To taka prosta historia – może powiedzą niektórzy – ale ile treści w sobie niesie jej wielowymiarowość – odpowie KINOCHŁON…
Tytułowe kłamstewko znamy właściwie od początku filmu. rodzina decyduje się ukryć przed babcią – Nai Nai, wiadomość o śmiertelnej chorobie. Aby pożegnać się z nestorką rodu, jej dzieci organizują fikcyjny ślub Hao Hao – jednego z wnuków Nai Nai – z jego japońską dziewczyną. Pod pretekstem uczestnictwa w weselu do chińskiego Changchun zjeżdża się cała rodzina z Chin, Japonii i USA.
Główną bohaterką filmu jest czarna owca tego klanu – Billi, młoda artystka od dzieciństwa mieszkająca w Nowym Jorku. Nikt jej nie wtajemnicza w kłamstewko, gdy przypadkiem odkrywa rodzinną intrygę, wbrew rodzicom wyrusza do Chin, by pożegnać się z babcią.
Niesamowite filmowe świadectwo zderzenia chińskiej i amerykańskiej kultury. Film niepozorny, ale bardzo wyrazisty. Choć podejmuje poważny temat, nie pozbawia go humoru, optymizmu – łzy żalu przelewają się tu we łzy śmiechu.
Tę ciekawą, świetnie opowiedzianą historię obejrzy z nami, dobrze znany kinochłonowej widowni, Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy i kulturoznawca, autor audycji filmowej radiowej czwórki „Hrapkowidz” i magazynu „Kino mówi” w „Ale kino+”, swoje artykuły publikuje w "Kinie", "dwutygodnik.com", "filmweb.pl" – z wielką radością powitamy go w KINOCHŁONIE kolejny raz!
Będziecie z nami? – Zapraszamy!
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, ul. Nowomiejska 41,
tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.
Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.

Plakat: Kłamstewko

Czas trwania: 98 min.

Reżyseria: Lulu Wang

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Błażej Hrapkowicz
Krytyk filmowy i kulturoznawca. Człowiek, który o Oscarach i walczących o nie filmach, wie niemal wszystko, kilkukrotnie prowadził polską transmisję gali rozdania Oscarów. Autor audycji filmowej radiowej czwórki „Hrapkowidz” i magazynu „Kino mówi” , który można obejrzeć w każdy czwartek w „Ale kino+”, swoje artykuły publikuje "Filmie", "Kinie", "dwutygodnik.com", "filmweb.pl", jest także współautorem "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama" i "Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej".

Realizacja strony: Rafał Rowiński