Babyteeth

24 sierpnia 2020, 19:00

Kino Iskra

Historia pewnej znajomości…
Augustowski Dyskusyjny Klub Filmowy KINOCHŁON serdecznie zaprasza na ostatni seans w te wakacje. Przygotowaliśmy Państwu film, w którym wszystko zostało dopracowane i dopięte na przysłowiowy ostatni guzik – tak obiecuje krytyka. My dorzucamy świetnego gościa i obietnicę rzeczowej dyskusji – zapraszamy.
W poniedziałek 24 sierpnia o godz. 19:00 zaserwujemy obraz „Babyteeth” w reżyserii Shannon Murphy. Film, może nie nowatorski, ale – tego jesteśmy pewni – bezkonkurencyjny w swoim gatunku! Na ekranie zobaczymy historię chorej Milli, która poznaje pooranego przez życie Mosesa. Dziewczyna szybko zakochuje się w chłopaku, ale on nie do końca odwzajemnia to uczucie, jednak „przyczepia się” do nastolatki trochę dlatego, że ta ma łatwy dostęp do leków na receptę, bo jej ojciec jest psychiatrą.
Nie znajdziecie tu scen rozgrywających się w szpitalach i gabinetach lekarskich, nie ma tu szantażu emocjonalnego, fetyszyzowania choroby i cierpienia. To obraz życia rodziny, w której towarem pierwszej potrzeby jest czas. A tego ciągle ubywa…
Film przedyskutuje z nami Mateusz Demski – dziennikarz i krytyk filmowy.
To będzie niezwykły wieczór – bądźcie z nami.
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, ul. Nowomiejska 41,
tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.
Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.

Plakat: Babyteeth

Czas trwania: 116 min.

Reżyseria: Shannon Murphy

Poważnie chora nastolatka Milla zakochuje się w Mosesie – chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Mateusz Demski

– dziennikarz i krytyk filmowy. Publikuje m.in. w kwartalniku „Przekrój”, tygodniku „Przegląd”, czasopiśmie „Ekrany”, mięsięczniku „Kino”, „Magazynie Filmowym” SFP, a także w portalach CzasKultury.pl, Interia.pl, Wirtualna Polska, Papaya.Rocks, Popmoderna, artPapier. Programer Ars Independent Festival w Katowicach. Związany jest także z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie co roku współtworzy gazetę festiwalową. Na koncie ma rozmowy m.in. z Terrym Gilliamem, Gasparem Noé, Bong Joon-ho, Kristen Stewart, Siergiejem Łoźnicą, Bélą Tarrem, Françoisem Ozonem, Dario Argento, Costa-Gavasem, Albertem Serrą, Kantemirem Bałagowem, Corneliu Porumboiu. W wolnych chwilach poszerza kolekcję gadżetów z „Gwiezdnych wojen”.

Realizacja strony: Rafał Rowiński