Dzieci z Bullerbyn

12 marca 2022, 10:00

Kino Iskra

"Gdy dzieci czytają jest dobrze a gdy dzieci czytają o dzieciach jest najlepiej." - Astrid Lindgren, "Dzieci z Bullerbyn"
...a naj naj najlepiej jest wtedy gdy dzieci czytają i oglądają filmy o dzieciach. 😉
Film „Dzieci z Bullerbyn” w przezabawny, a zarazem ciepły sposób, opowiada o sympatycznych przygodach sześciorga dzieci – Lisa, Britta, Anna, Bosse, Olle i Lasse, które mieszkają w maleńkiej wiosce, w której są tylko trzy zagrody. O życiu w nich opowiada jedna z dziewczynek – Lisa. Widz ma także okazję zapoznać się z wieloma interesującymi zwyczajami szwedzkimi, tradycjami obchodzenia świąt czy, po prostu, z codziennym życiem na wsi.
Po filmie, razem z uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej STO, panią Asią Denert i bibliotekarkami z Miejskiej Biblioteki Publicznej porozmawiamy o najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie, książkach (nie tylko Astrid Lindgren) i odlotowych literackich przygodach.
Jak zawsze – będzie niesamowicie – zapraszamy!
- - -
bilety w cenie 13 zł do nabycia w kasie kina Iskra oraz on-line na stronie internetowej kina.

Plakat: Dzieci z Bullerbyn

Czas trwania: 90 min.

Od lat: 6

Reżyseria: Lasse Hallström

"Dzieci z Bullerbyn" to chyba najbardziej znana w Polsce książka Astrid Lindgren.Film "Dzieci z Bullerbyn" w przezabawny, a zarazem ciepły sposób, opowiada o sympatycznych przygodach sześciorga dzieci, które mieszkają w maleńkiej wiosce - wiosce, w której są tylko trzy zagrody. O życiu w nich opowiada jedna z dziewczynek - Lisa. Widz ma także okazję zapoznać się z wieloma interesującymi zwyczajami szwedzkimi, tradycjami obchodzenia świąt czy po prostu z codziennym życiem na wsi. Film na podstawie tej książki, wyreżyserowany został przez Lasse Hallstroma

Relacja z wydarzenia

Realizacja strony: Rafał Rowiński