Serce dębu

5 listopada 2022, 10:30

Kino Iskra

„Serce dębu” – wsłuchaj się w przyrodę z KINOCHŁONKIEM
Kinochłonek zaprasza wszystkie dzieci na filmowo-przyrodniczy, z całą pewnością magiczny, pokaz! Już w sobotę 5 listopada 2022r o godz. 10:30 w augustowskim kinie Iskra pokażemy naszej najmłodszej widowni film, w którym główne role grają wiewiórki, chrząszcze z rodziny ryjkowcowatych, sójki, mrówki i myszy polne, których życie skupione jest wokół majestatycznego drzewa – od korzeni aż po gałęzie dębu, czerpiąc z niego pożywienie, schronienie i ochronę. Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat opowie nam (i pokaże) poetycką odę do życia, w której głos zabiera wyłącznie natura…
Ten ponad dwustuletni dąb, który poznamy w filmie przyrodniczym pt. „Serce dębu”, rośnie sobie gdzieś we Francji i pamięta pewnie jeszcze samego Napoleona. Nadal trwa… zatem nic dziwnego, że to w nim schronienia przed burzą szukają wszelkie maleńkie (i nie tylko) stworzenia. Przed nami prawdziwe – miłe dla oka i ucha – przyrodnicze widowisko, dzięki któremu poznamy prawdziwie magiczne królestwo skupione wokół… serca dębu.
I jak to z KINOCHŁONKIEM bywa, seans filmowy nie będzie jedyną atrakcją tego spotkania – po pokazie, jak zazwyczaj, będziemy mieć wspaniałych gości!
Kto z Naszej Najmłodszej Widowni chodzi do Miejskiej Biblioteki Publicznej i
Tajniki puszczy odkrywać będzie przed nami pan Andrzej Sulej – przyrodnik, pasjonat dzikiej natury, badacz Puszczy Boreckiej.
Ponadto, panie Katarzyna Łukowska i Elżbieta Perkowska – edukatorki z Wigierskiego Parku Narodowego, wciągną nas w świat gier przyrodniczych!
Chyba przyznacie nam rację, że zapowiada się wspaniale? Słowem – będzie super!
Zapraszamy.
Wrażeń i ciekawych przeżyć nie zabraknie – obiecujemy!
- - -
Film dla dzieci od lat 8.
Czas trwania pokazu: 80 min (film) + 45 min (spotkanie z gośćmi pełne zabaw)
Cena biletu: 15 zł
Bilety można nabyć w kasie kina Iskra lub online na www.kino-iskra.pl
Rezerwacje pod nr tel. 87 641 01 36 oraz online na stronie kina

Plakat: Serce dębu

Czas trwania: 80 min.

Od lat: 6

Dawno, dawno temu był sobie liczący dwieście dziesięć lat dąb, który był filarem swojego królestwa... Ten widowiskowy film przygodowy ma niezwykłą obsadę: wiewiórki, chrząszcze z rodziny ryjkowcowatych, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego majestatycznego drzewa, od korzeni aż po gałęzie, czerpiąc z niego pożywienie, schronienie i ochronę. Poetycka oda do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Andrzej Sulej
Przyrodnik, pasjonat dzikiej natury, badacz Puszczy Boreckiej.
Od urodzenia mieszka w Jurkowie na skraju Puszczy Boreckiej. Nauczyciel przyrody w szkole podstawowej. Jest członkiem kilku organizacji lokalnych (Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego „Puszcza Borecka” i Stowarzyszenie Partnerstwo Dzikie Mazury) i ogólnopolskich (Komitet Ochrony Orłów, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków). Do swoich ulubionych zajęć zalicza włóczęgi po okolicach, najchętniej z lornetką i aparatem fotograficznym, podglądanie przyrody, czytanie.

Relacja z wydarzenia

Realizacja strony: Rafał Rowiński