Bohater

21 listopada 2022, 18:30

Kino Iskra

Kinochłon na Horyzoncie – IV edycja
Augustowski DKF KINOCHŁON serdecznie zaprasza na czwartą edycję wydarzenia, dzięki któremu możemy obejrzeć filmy jednego z najbardziej prestiżowych i wartościowych festiwali filmowych w Polsce, prezentującego odważne kino artystyczne, szukające nowych form wyrazu, wykraczające daleko poza granice konwencjonalnego filmu. Słowem – pokażemy Państwu filmy, które podbiły ostatni MFF Nowe Horyzonty!
Czwarta odsłona autorskiego cyklu KINOCHŁON na Horyzoncie rozpocznie się w poniedziałek 21 listopada i potrwa trzy dni. Co dla Państwa mamy? Filmy, dzięki którym, jak przed rokiem, odkryjemy nowe horyzonty i świeże doznania.

Plakat: Bohater

Czas trwania: 127 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Asghar Farhadi

Podczas dwudniowej przepustki w ręce Rahima trafia torba z kosztownościami – mężczyzna staje przed dylematem, czy przywłaszczyć  zgubę, spłacić wierzyciela i zapewnić sobie wolność, czy też postąpić zgodnie ze swoim sumieniem i odnaleźć właściciela.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Beata Kwiatkowska

dziennikarka Radia 357 i miesięcznika Kino, autorka reportaży i słuchowisk. Kolekcjonuje wspomnienia w postaci nagrań. Nieobce jest jej także eksperymentowanie w sferze dźwiękowej. W radiu i tekstach powstałych dla miesięcznika "Kino" zajmuje się tematyką filmową i reportażem społecznym. Prowadzi audycje, relacje z festiwali filmowych, robi wywiady z twórcami polskimi i międzynarodowymi. W pracy nad dokumentami i reportażami radiowymi szczególną uwagę zwraca na dźwięk, a wszystkie jej historie łączy temat funkcjonowania pamięci i tożsamości. Wierzy w życie pozaradiowe. Jeśli nie ma jej w radiu, to jest w kinie.

Realizacja strony: Rafał Rowiński