Aftersun

27 lutego 2023, 18:30

Kino Iskra

„Aftersun” – filmowa pocztówka z wakacji
DKF KNOCHŁON zaprasza w poniedziałek 27 lutego 2023 o godz. 18:30 do augustowskiego kina Iskra (ul. 3 Maja 38) na pokaz filmu, który tylko na pierwszy rzut oka wygląda jak słoneczna pocztówka z wakacji…
„Aftersun”, debiutancki obraz Charlotte Wells, zgarnął niemal wszystkie nagrody od amerykańskich krytyków, a Paul Mescal (bezdyskusyjnie zasłużenie!) jest nominowany do Oscara za rolę w tym właśnie filmie. Według nas to niemal obietnica świetnego kina.
Co zobaczymy na ekranie? -Wakacje młodego ojca, Caluma i córki, Sophie, którzy w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych razem wybierają się do tureckiego kurortu. Jak łatwo się domyślić – w podróży staną się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.
Produkcja ta hołduje przekonaniu, że film jest wycinkiem rzeczywistości, dzięki której, jak przez dziurkę od klucza, podglądamy mały świat rodzica i dziecka. Ojca, który, mierząc się z własnymi problemami, próbuje pielęgnować relację z córką i córki, która rozumie dużo, choć – tak naprawdę – nie wie, z czym się mierzy i jak pomóc. Co ciekawe, sami musimy zdecydować, jaką perspektywę obierzemy – dziecka, które przez oko kamery rejestruje swoje wakacje z ojcem, czy dorosłej kobiety rewidującej swoje wspomnienia z dzieciństwa przy okazji przeglądania taśm wideo. I to nie jedyny zabieg reżyserski, którym zaskoczy nas ten film, ale nie będziemy odbierać Państwu radości ich odkrywania…
Przemyślany, świetnie zagrany film, który „pod skórą” ma o wiele więcej, niż obrazek depresji – pozycję obowiązkową w kalendarzu kinomana – obejrzy i przedyskutuje z nami Justyna Skorupa, trenerka umiejętności społecznych z Augustowa, którą mieli Państwo okazję poznać przy okazji seansu filmu „Śubuk”, granego przez kino Iskra.
Spędźcie z nami ten poniedziałkowy wieczór i spróbujcie ułożyć słoneczne filmowe puzzle, które rozsypie przed nami Charlotte Wells – tego seansu szybko nie zapomnicie.
Zapraszamy.
--
APK – DKF KINOCHŁON

Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pojedynczy pokaz: 18 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Plakat: Aftersun

Czas trwania: 98 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Charlotte Wells

Młody ojciec Calum i jego córka Sophie wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.

Realizacja strony: Rafał Rowiński