Kinogranie ♫♪ – „Elvis”

18 lipca 2023, 18:00

Kino Iskra

Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 18 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu

Plakat: Elvis

Czas trwania: 159 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Baz Luhrmann

Historia Elvisa Presleya (Austin Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Tom Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Wojciech Gąssowski
(zdjęcie z oficjalnej strony Artysty: wojciechgassowski.pl)
Piosenkarz. Debiutował w 1962 r. na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie znalazł się w złotej dziesiątce laureatów. Wszyscy znamy jego wielki ponadczasowy przebój „Gdzie się podziały tamte prywatki”, który zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1987 r. Współpracował m.in. z zespołem Czerwono-Czarni, z grupą Chochoły, śpiewał standardy jazzowe ze Swingtetem Janusza Zabieglińskiego i Triem Włodzimierza Nahornego. Był także częścią zespołu Tajfuny, z którym nagrał swój pierwszy przebój „Zielone Wzgórza nad Soliną”.  W latach 1969–1971 współpracował z Grupą ABC, a w 1971 roku założył zespół Test. Pierwszą solową płytą Gąssowskiego jest album "Love Me Tender", a łącznie w jego dyskografii znalazło się 6 wydawnictw.

Relacja z wydarzenia

Autor zdjęć w galerii: Michał Żabiliński

 

Realizacja strony: Rafał Rowiński