Anna Kluza


Anna Kluza - ur. 17 czerwca 1985 r. w Czarnkowie, w towarzystwie siostry - bliźniaczki :) Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie w 2010 r. obroniła pracę dyplomową na Wydziale Rzeźby. Stypendystka programu ERASMUS -  w 2009 r. ukończyła semestr letni na Akademii Sztuk Pięknych w Perugii. Anna Kluza jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, w tym m.in. dyplomu i medalu Młodego Pozytywisty Towarzystwa H. Cegielskiego w Poznaniu (2013 r.), nagrody dziekana ASP w konkursie rysunku "Gdańsk tu i teraz" (2008) oraz nagrody Rodziny Kopczyńskich w I Studenckim Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. Prof. Józefa Kopczyńskiego w Poznaniu (200 .. r.). Autorka kilku wystaw indywidualnych oraz uczestniczka wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą (Perugia i Castiglion Fiorentino, Włochy).
W 2014 r. zrealizowała pierwszy projekt w technice animacji malarskiej (teledysk "Nad ranem", studio Breakthrufilms), tego samego roku podjęła pracę przy pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej "Loving Vincent".
Anna Kluza znalazła się w pierwszej grupie malarzy wybranych do pracy nad filmem "Twój Vincent", szybko i intuicyjnie zapoznała się ze światem animacji, który ją pochłonął. Była członkiem zespołu nadzorczego odpowiedzialnego za testowanie i szkolenie malarzy. W filmie animowała jedne z najbardziej ambitnych ujęć, stworzyła wiele obrazów koncepcyjnych i jest Animatorem Malarstwa. Portret Vincenta van Gogha namalowany przez Anne promuje film.

Wydarzenia, na których gościł(a) Anna Kluza:

Realizacja strony: Rafał Rowiński