Koniec roku szkolnego w prowincjonalnym polskim mieście. Dla 12-letniej Gabrysi to ostatnia szansa, by wyjawić koledze z klasy, że jest w nim zakochana. Dziewczynka aranżuje sekretne spotkanie i szantażem zmusza chłopca, żeby się na nie stawił. Ale to, co miało być intymną rozmową wymyka się spod kontroli i wiedzie do nieprzewidzianych rezultatów.
Twórca przede wszystkim filmów dokumentalnych, m.in. szeroko nagradzanych tytułów "Moja wola" oraz "Niepowstrzymani". Fabularnie zadebiutował na tegorocznej Gdyni mocnym i odważnym filmem "Plac zabaw".
Producentka filmowa. To ona czuwała nad "Placem zabaw", "Czerwonym pająkiem" Marcina Koszałki i dwoma ostatnimi realizacjami z cyklu "Legendy Polskie" - "Twardowsky 2.0" i "Operacja Bazyliszek".
Na tym pokazie nie było tłumów. Ale też nie spodziewaliśmy się dużej frekwencji. Prawdę mówiąc, obawialiśmy się trochę pokazu otwartego tego filmu.
Historia wstrząsająca, brutalna i drastyczna. Film ważny dla polskiego współczesnego kina. Wstrząsająca ostatnia scena, chyba nikogo na sali nie pozostawiła bez refleksji.
Nagrody PISF
Bilety
Kupno biletów możliwe jest w Miejskim Domu Kultury - Mała Galeria (Rynek Zygmunta Augusta 9)
od wtorku do piątku w godz. 9:00 - 17:00 i w soboty w godz. 9:00 - 14:00
lub na godzinę przed seansem w kinie Iskra