Wymyk (2011)

Czas trwania: 85 min
Od lat: 15
Reżyseria: Grzegorz Zgliński
Historia dwóch braci - Alfreda i Jerzego - którzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnej napaści na młodą dziewczynę. Jerzy bez namysłu staje w obronie kobiety, natomiast Alfred zawodzi - bojąc się o własną skórę reaguje poniewczasie i staje się biernym świadkiem tragedii młodszego brata...
Gościem pokazu był(a):
Robert Więckiewicz

Robert Więckiewicz

Aktor z wykształcenia. Fenomenalnie sprawdza się zarówno w rolach filmowych, jak i teatralnych. Laureat wielu nagród za stworzone kreacje filmowe. Jego filmowe wizerunki przyzwyczaiły nas do postaci o niekoniecznie krystalicznie dobrym charakterze. Na wielkim ekranie debiutował u Jerzego Skolimowskiego. Najbardziej znany z ról w: "Wszystko będzie dobrze" Tomasza Wiszniewskiego, "Świadku koronnym" Jarosława Sypniewskiego, "Wałęsie. Człowieku z nadziei" Andrzeja Wajdy", "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smarzowskiego.
Relacja z wydarzenia
Augustowski Dyskusyjny Klub Filmowy „Kinochłon” 6 i 7 października świętował urodziny. Radość z kolejnego roku z kinem, dyskusją i Państwem była o tyle większa, że pod okiem statuetki, jaką za naszą działalność otrzymaliśmy od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Uradowani jesteśmy, że przyjęli Państwo nasze zaproszenie i tak licznie, razem z nami, cieszyli się trzema już latami pełnymi wielu niezapomnianych filmowych wrażeń. We wtorek pozytywną energią na rozpoczęty niedawno sezon doładowała nas Natalia Przybysz z Zespołem. Artystka – widzowie koncertu na pewno potwierdzą – zaczarowała kino soulowym brzmieniem i pokazała, że tegoroczna nagroda polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk” dla albumu „Prąd” był strzałem w dziesiątkę. Drugiego dnia na naszym „dyskusyjnym” pokazie gościliśmy Roberta Więckiewicza, z którym obejrzeliśmy film Grega Zglińskiego „Wymyk”, by po seansie dać się wciągnąć w rozmowę z aktorem. Pan Więckiewicz podzielił się z widownią nie tylko swoimi wrażeniami o filmie, ale – ze sporą dawką poczucia humoru – odsłonił nieco kulisy pracy aktora i podzielił się wspomnieniami z gali rozdania Oscarów. Była też okazja, by poprosić artystę o autograf. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego, niż te dwa wspaniałe dni – prezentu urodzinowego, tym bardziej, że także Państwo zechcieli przyjąć od nas drobne, klubowe podarunki. W imieniu Prezesa Klubu i Rady Programowej chcę podziękować za obecność na naszej imprezie i ciepłe słowa Władzom Miasta, Partnerom i Sponsorom – jesteśmy wdzięczni za wspieranie naszej działalności. Nade wszystko jednak dziękujemy Wam – Naszej Najlepszej Pod Słońcem Widowni – bez Was Dyskusyjny Klub Filmowy „Kinochłon” nie miałby sensu. I mamy nadzieję, że pamiętacie – spotykamy się w kinie w przyszły poniedziałek o 18:30 na „Młodości” Paolo Sorrentino. Alicja Kędzierska z Rady Programowej DKF „Kinochłon” Autor zdjęć w galerii: Szymon Gryko, Radek Nowacki
Kliknij tutaj aby przejść do dedykowanej strony relacji
Nagrody PISF
Bilety
Kupno biletów możliwe jest w Miejskim Domu Kultury - Mała Galeria (Rynek Zygmunta Augusta 9) od wtorku do piątku w godz. 9:00 - 17:00 i w soboty w godz. 9:00 - 14:00 lub na godzinę przed seansem w kinie Iskra

Cennik znajdziecie w zakładce "Bilety"

Polecamy
Cytat na dziś

Film wtedy jest dobry, gdy jest wart pieniędzy za kolację w restauracji, dwa bilety do kina i opiekunkę do dziecka.

— Alfred Hitchcock