Kinogranie 2018 – dzień II

5 lipca 2018, 19:00

Kino Iskra

A przed seansem teledyski podlaskich twórców, które podrzuca nam Filmowe Podlasie Atakuje!

Plakat: Baby Driver

Czas trwania: 113 min.

Reżyseria: Edgar Wright

Utalentowanego młodego kierowcę (Ansel Elgort), który zarabia na życie udziałem w napadach, przez życie prowadzi muzyka. To ona pomaga mu być najlepszym w tym, co robi. Kiedy poznaje dziewczynę swych marzeń (Lily James), postanawia porzucić przestępczą przeszłość i zacząć żyć normalnie. Zmuszony przez bossa mafijnego (Kevin Spacey), dla którego pracuje, do udziału w z góry skazanym na niepowodzenie skoku, ryzykuje utratą wszystkiego, co dla niego najważniejsze – miłości, wolności i muzyki.

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Michał Walkiewicz

Krytyk i dziennikarz filmowy, redaktor naczelny portalu Filmweb.pl. Pan Michał jest absolwentem filmoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza, laureatem Nagrody im. Krzysztofa Mętraka w 2008 roku oraz dwóch nagród PISF.
Jego teksty można było czytać m.in. w: „Filmie”, „Kinie”, „Tygodniku Powszechnym”, „Czasie Kultury”, „Maximie”, „K MAGu” i "Playboyu". To także współautor książek „Bond. Leksykon” oraz „Skolimowski. Przewodnik KP”.

Fotografia: Ryszard Jaźwiński
Jeden z najwybitniejszych znawców kina w radiowej „Trójce”, autor audycji „Trójkowo, filmowo”,  trzykrotnie nominowanej do prestiżowej Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (w każdej edycji od początku jej istnienia) i wreszcie uhonorowanej Nagrodą w 2010 roku. Prawdopodobnie pobił rekord Trójki w obecności "na żywo" na antenie - bez przerwy dziewięć i pół (!) godziny (od północy Noc Oskarów w Trójce, a później poranne "Zapraszamy do Trójki" do 9.30).

Realizacja strony: Rafał Rowiński