Gorący temat

11 lutego 2020, 19:15

Kino Iskra

Luty, dla każdego, kto choć odrobinę zainteresowany jest tym, co w filmowym świecie piszczy, może oznaczać tylko jedno, czyli Oscary. A dla każdego, kto z augustowskim KINOCHŁONEM jest za pan brat – Namiary na Oscary.
Od 10 do 12 lutego już po raz szósty pokażemy Państwu filmy z oscarowego wyścigu, które naszym zdaniem są warte uwagi. To nie wszystko, jak co roku odwiedzą nas wspaniali goście, mamy także dla Państwa krótkie filmowe niespodzianki.
Drugiego dnia, we wtorek 11 lutego zapraszamy Państwa do kina na godz. 19:15 i film „Gorący temat”, który walczy o Oscary w kategoriach Najlepsza
Aktorka Pierwszoplanowa dla Charlize Thesrone, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa dla Margot Robbie oraz Najlepsza Charakteryzacja i Fryzury.
Za sprawą produkcji Jay’a Roach zajrzymy za kulisy The Fox News. jednej z największych telewizji informacyjnych w USA, która otwiera drzwi do dziennikarskiej kariery i wielkich pieniędzy. Jednak wszystko ma swoją cenę, a kobiety mają tu szczególnie trudno – zaczyna się od niewybrednych żartów, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Do czasu aż trzy kobiety będące na różnym wtapie kariery postanawiają sprzeciwić się despotycznemu szefowi Rogerowi Ailes. Choć nie będzie łatwo, droga którą przejdą, zmieni losy milionów kobiet na całym świecie.
Tego wieczoru będzie z nami Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, czyli autorka bloga „Zwierz Popkulturalny”. Niemal codziennie zamieszcza tam recenzje filmów, seriali, rozważania o popkulturze, biografie aktorów i wiele innych kulturalnych treści. Jest absolwentką historii i socjologii oraz autorką książek „Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej” i „Zwierzenia popkulturalne”.
Przed każdym filmów pokażemy Państwu także produkcje nagrodzone w ubiegłorocznym Festiwalu Filmów Jednominutowych, który jest platformą promocji krótkiej formy filmowej i wstępujących do zawodu młodych filmowców. Po jednym filmie każdego dnia – jesteśmy niesamowicie ciekawi i kto wie, może autorzy tych filmów kiedyś też staną do wyścigu po Oscary!
Serdecznie zapraszamy – tym bardziej, że karnet na wszystkie filmy to jedyne 36 złotych!
- - -
Bilety i cennik:
Bilet na pojedynczy seans: 15 zł
Karnet na Namiary na Oscary: 36 zł
Sprzedaż i rezerwacje: Miejski Dom Kultury w Augustowie, ul Nowomiejska 41, tel. 87 643 36 59

Plakat: Gorący temat

Czas trwania: 108 min.

Reżyseria: Jay Roach

Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie.

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Katarzyna Czajka-Kominiarczuk

aka Zwierz Popkulturalny, prowadzi jednego z najpopularniejszych blogów popkulturalnych w Polsce. Niemal codziennie zamieszcza recenzje filmów, seriali, rozważania o popkulturze, biografie aktorów i wiele innych kulturalnych treści. Jest absolwentką historii i socjologii. Pisze doktorat w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowo zajmuje się kinem polskim w dwudziestoleciu międzywojennym. Autorka książek "Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej" oraz "Zwierzenia popkulturalne".

Fotografia: Błażej Hrapkowicz
Krytyk filmowy i kulturoznawca. Człowiek, który o Oscarach i walczących o nie filmach, wie niemal wszystko, kilkukrotnie prowadził polską transmisję gali rozdania Oscarów. Autor audycji filmowej radiowej czwórki „Hrapkowidz” i magazynu „Kino mówi” , który można obejrzeć w każdy czwartek w „Ale kino+”, swoje artykuły publikuje "Filmie", "Kinie", "dwutygodnik.com", "filmweb.pl", jest także współautorem "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama" i "Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej".

Realizacja strony: Rafał Rowiński