Na rauszu

15 lutego 2021, 19:00

Kino Iskra

KINOCHŁON wraca do kina!
Augustowski DKF Kinochłon od października cierpliwie czekał, aż będzie mógł wypowiedzieć i napisać te słowa: ZAPRASZAMY NA KINOCHŁONOWY SEANS I DYSKUSJĘ!!!
W najbliższy poniedziałek 15 lutego, po tak długiej przerwie, zapraszamy do augustowskiego kina Iskra o godz. 19:00 na przedpremierowy pokaz filmu Thomasa Vinterberga „Na rauszu” z Maddsem Mikkelsenem w roli głównej.
Duńska produkcja ma już na koncie kilka wielkich wyróżnień i pewnie zgarnie kilka nominacji do Oscara!
To historia kilku przyjaciół, nauczycieli w jednej ze szkół średnich, którzy przestali czerpać przyjemność ze swojej pracy. By pomóc sobie w satysfakcji zawodowej postanawiają uciec się do niekonwencjonalnej metody – codziennego spożywania alkoholu tak, aby nie wychodzić ze stanu lekkiego rauszu… Bywa bardzo zabawnie i mocno nieoczekiwanie, ale przecież każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje, a za każdy błąd przyjdzie im zapłacić.
Błyskotliwe dialogi, świetnie poprowadzona fabuła i genialne aktorstwo – oto krótkie dossier tego duńskiego komediodramatu.
A wszystkie mocne strony tej produkcji pomoże odkryć nam dr Tomasz Adamski - Filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale Pedagogiki i Psychologii w Zakładzie Kulturoznawstwa. Autor licznych referatów i prelekcji na temat filmu nie tylko na Podlasiu i w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Gruzji, czy na Łotwie. Interesuje się głównie kinem skandynawskim. Ponad to, niezależny filmowiec związany z akcją Filmowe Podlasie Atakuje, prowadzący szereg warsztatów filmowych między innymi w Polsce na Białorusi, Ukrainie czy w Gruzji.
Serdecznie zapraszamy – już nie możemy doczekać się tego spotkania!
Do zobaczenia!
APK-DKF KINOCHŁON

Ilość miejsc na widowni ograniczona do 50%, więc nie zwlekajcie Państwo z rezerwacją i kupnem biletów.
Spotkanie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych - wchodząc do kina obowiązkowo zasłoń usta i nos oraz zachowaj dystans społeczny.
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, ul. Nowomiejska 41,
tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.
Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.

Plakat: Na rauszu

Czas trwania: 115 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Thomas Vinterberg

Thomas Vinterberg nazywa swój najnowszy film – przebój festiwali w Cannes, Toronto i San Sebastián – pochwałą życia, a nie picia. Tylko czy umiemy jeszcze przeżywać stany upojenia bez procentów? W postać głównego bohatera, Martina, wcielił się z godną podziwu wrażliwością, charyzmą i empatią Mads Mikkelsen – i jest to bez wątpienia jeden z najlepszych występów w jego karierze. Martin to nauczyciel historii, mąż i ojciec dwojga dzieci, a przede wszystkim mężczyzna na skraju załamania nerwowego. Jedynym lekarstwem na kryzys wieku średniego, wypalenie zawodowe i problemy w związku staje się dla niego alkohol. Bierze bowiem udział w kumpelskim eksperymencie – czterej nauczyciele sprawdzają na sobie teorię, że człowiek jakoby urodził się z niedostatkiem alkoholu w organizmie, który stale trzeba uzupełniać. I tym sposobem klasyczny psychologiczny dramat płynnie przechodzi w komedię, która zatacza się nieuchronnie w stronę tragicznego kaca. W tym koktajlu smutku, śmiechu i nostalgii za utraconą joie de vivre najmniej chodzi jednak o pijaństwo, a najbardziej o bliskość, której mężczyźni nie umieją wziąć ani dać, więc jej unikają – jakby była bezalkoholowym Kamikadze.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Tomasz Adamski
Filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale Pedagogiki i Psychologii w Zakładzie Kulturoznawstwa.  Autor licznych referatów i prelekcji na temat filmu nie tylko na Podlasiu i w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Gruzji, czy na Łotwie. Interesuje się głównie kinem skandynawskim. Ponad to, niezależny filmowiec związany z akcją Filmowe Podlasie Atakuje, prowadzący szereg warsztatów filmowych między innymi w Polsce na Białorusi, Ukrainie czy w Gruzji.

Realizacja strony: Rafał Rowiński