Kinochłon na filmowej trasie – Jaziewo

12 czerwca 2021, 21:00

Jaziewo, plac przy budynku OSP

Augustowskie Placówki Kultury i DKF KINOCHŁON szykują się właśnie do drugiego wydarzenia w ramach minicyklu „KINOCHŁON na filmowej trasie”. Po odwiedzinach w Raczkach, przyszła kolej na Jaziewo!
12 czerwca o godzinie 21:00 na Placu przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej pokażemy Państwu film Rafała Rowińskiego pt. „W Augustowie się kręciło”.
Autor podjął się filmowego wyzwania, aby zebrać seriale, filmy które na przestrzeni lat kręcone były w Augustowie i okolicach. Bohaterem dokumentu są znane nam miejsca, gdzie kręcone były poszczególne sceny. Miejsca, które dziś wyglądają często inaczej niż w filmie. Twórcy filmu dotarli również do ludzi, którzy w różnych rolach przyczynili się do powstania seriali i filmów. Na ekranie zobaczymy m.in. Wojciecha Baturę, Maćka Krzywińskiego, a także aktorów: Zbigniewa Buczkowskiego czy Dorotę Kamińską.
Tym filmem, Rafał Rowiński, augustowianin podjął się obrony pracy magisterskiej na Uniwersytecie Gdańskim, a DKF KINOCHŁON miał przyjemność współpracować przy powstaniu tej niecodziennej produkcji filmowej.
Zapraszamy mieszkańców Jaziewa, Augustowa, okolicznych miejscowości i każdego, kto lubi kino (zwłaszcza to plenerowe!) - wstęp wolny. Ilość miejsc dostosowana do aktualnych obostrzeń sanitarnych.

Plakat: W Augustowie się kręciło

Czas trwania: 66 min.

Reżyseria: Rafał Rowiński

"W Augustowie się kręciło" to nostalgiczna opowieść o filmach, które nagrywano w Augustowie. Dlaczego wybierano Augustów? Jak się tu pracowało? Co zrobić by ekipy filmowe znów chętnie tu wracały? Jakie wspomnienia zostawili filmowcy? Gdzie znajdują się miejsca uchwycone w kadrach? Na te pytania odpowiadają świadkowie, mieszkańcy i aktorzy. Wszystko to okraszone fragmentami filmów i współczesnymi zdjęciami z miejsc ich kręcenia.

Realizacja strony: Rafał Rowiński