Kinochłon na filmowej trasie – Lipsk

19 czerwca 2021, 21:00

Lipsk, park przy MGOK

Kinochłon na filmowej trasie - Lipsk
Augustowskie Placówki Kultury i DKF KINOCHŁON zapraszają na ostatnie spotkanie w ramach minicyklu „KINOCHŁON na filmowej trasie”. Czerwcowe podróże filmowe zakończymy w Lipsku.
W sobotę 19 czerwca o godzinie 21:00 w parku przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury będzie można obejrzeć film Rafała Rowińskiego pt. „W Augustowie się kręciło”.
Autor podjął się filmowego wyzwania, aby zebrać seriale, filmy które na przestrzeni lat kręcone były w Augustowie i okolicach. Bohaterem dokumentu są znane nam miejsca, gdzie kręcone były poszczególne sceny. Miejsca, które dziś wyglądają często inaczej niż w filmie. Twórcy filmu dotarli również do ludzi, którzy w różnych rolach przyczynili się do powstania seriali i filmów. Na ekranie zobaczymy m.in. Wojciecha Baturę, Maćka Krzywińskiego, a także aktorów: Zbigniewa Buczkowskiego czy Dorotę Kamińską.
Tym filmem, Rafał Rowiński, augustowianin podjął się obrony pracy magisterskiej na Uniwersytecie Gdańskim, a DKF KINOCHŁON miał przyjemność współpracować przy powstaniu tej niecodziennej produkcji filmowej.
Zapraszamy mieszkańców Lipska, Augustowa i nie tylko - wstęp wolny. Ilość miejsc dostosowana do aktualnych obostrzeń sanitarnych.

Plakat: W Augustowie się kręciło

Czas trwania: 66 min.

Reżyseria: Rafał Rowiński

"W Augustowie się kręciło" to nostalgiczna opowieść o filmach, które nagrywano w Augustowie. Dlaczego wybierano Augustów? Jak się tu pracowało? Co zrobić by ekipy filmowe znów chętnie tu wracały? Jakie wspomnienia zostawili filmowcy? Gdzie znajdują się miejsca uchwycone w kadrach? Na te pytania odpowiadają świadkowie, mieszkańcy i aktorzy. Wszystko to okraszone fragmentami filmów i współczesnymi zdjęciami z miejsc ich kręcenia.

Realizacja strony: Rafał Rowiński