3xGdynia 2021 – dzień II

15 grudnia 2021, 19:15

Kino Iskra

Kochana Widownio! Zbliża się kolejna, siódma już edycja jednej z naszych ulubionych filmowych imprez! 3xGdynia startuje 13 grudnia. Karnety na cały Przegląd już można kupować w Miejskim Domu Kultury. W tym roku – mamy nadzieję – zaskoczymy Was wspaniałymi filmami z tegorocznego (…nie tylko!) Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i ciekawymi gośćmi! Będzie trochę inaczej, bo spotykamy się w augustowskim kinie Iskra aż czterokrotnie, do 16 grudnia. Wszystko za sprawą pokazu specjalnego i długo przez nas wyczekiwanego gościa…
Jak co roku nie zabraknie naszego quizu wiedzy filmowej z filmowo-literacko-muzycznymi nagrodami – zaskoczymy Was nim któregoś pięknego przeglądowego dnia!
Bądźcie z nami – bilety i karnety czekają na Państwa, tak jak zawsze w Miejskim Domu Kultury.
Emocji nie zabraknie – do zobaczenia!
- - -
Cennik:
Bilet na jeden wieczór filmowy – 15 zł
Karnet specjalny na cały przegląd – 45 zł
Sprzedaż i rezerwacje: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

Plakat: Piosenki o miłości

Czas trwania: 90 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Tomasz Habowski

Robert, młody muzyk żyjący w cieniu odnoszącego sukcesy ojca, buntuje się przeciwko rodzicielskiemu autorytetowi. Spotkanie z początkującą wokalistką z małego miasta konfrontuje go z naturą jego wewnętrznej walki. W obliczu konfliktu pomiędzy uczuciem a ambicją ich wspólny projekt muzyczny staje pod znakiem zapytania. Osadzona we współczesnej Warszawie, słodko-gorzka historia o poszukiwaniu własnej tożsamości.
[opis festiwalowy]

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Tomasz Habowski

urodzony w 1988 roku. Studiował na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako scenarzysta pracował dla takich nadawców jak TVN czy TVP. Ukończył kursy Studio Prób i Script w Szkole Wajdy. "Piosenki o miłości" są jego fabularnym debiutem za który otrzymał nagrodę podczas 46 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszy film w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych.


 
Fotografia: Ola Salwa

redaktor naczelna „Polish Film Magazine”, szefowa dzialu polskiego w miesięczniku "Kino". Jej teksty można przeczytać także w Cineuropa.org, Culture.pl, a także posłuchać w podcaście Nowy Tygodnik Kulturalny.


Należy do polskiej sekcji FIPRESCI, czyli międzynarodowej zrzeszającej krytyków filmowych z całego świata, zasiadała w jury festiwali w Toronto, Sztokholmie, Wiedniu, Tallinnie czy Salonikach.

Relacja z wydarzenia

Autor zdjęć w galerii – Radek Nowacki

Realizacja strony: Rafał Rowiński