Spragnieni miłości

14 marca 2022, 18:30

Kino Iskra

„Spragnieni miłości” powracają do kin – obejrzyj film w Augustowie
DKF KINOCHŁON zaprasza na filmową podróż do przełomu wieków w ramach cyklu „Powrót do przeszłości”, dzięki niej obejrzycie najsubtelniejszą opowieść o miłości, jaką kiedykolwiek nakręcono.
14 marca 2022 w augustowskim kinie Iskra (ul. 3 Maja 38) pokażemy film pt. „Spragnieni miłości” w reżyserii wybitnego twórcy z Hongkongu, Kar Wai Wonga, opowiadający o niezwykłej więzi rodzącej się między sąsiadami. Za sprawą odrestaurowanej cyfrowo produkcji, zajrzymy do Hongkongu lat 60 ubiegłego wieku, gdzie para głównych bohaterów wynajmuje mieszkanie w tej samej kamienicy. Oboje czują się osamotnieni, ponieważ ich współmałżonkowie są ciągle nieobecni. Zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu…
Początek historii sugeruje, że obejrzymy romans jakich wiele, ale nic bardziej mylnego – bo jak nazwać film o miłości, w którym nie ma ani jednej miłosnej sceny? Nie ma tu dosłowności, są tylko przelotne spojrzenia, dotyk dłoni, niewypowiedziane pragnienia. Wspaniałe zdjęcia oraz wymowna gra świateł i barw tworzą atmosferę dusznej zmysłowości, która jest tłem dla opowieści o niezrealizowanych marzeniach i zaprzepaszczonych szansach.
Przed seansem wysłuchamy prelekcji niedawno zmarłej Jagody Murczyńskiej, która kino azjatyckie kochała jak nikt inny i oddawała serce organizacji Festiwalu Pięć Smaków. Jednym z ulubionych punktów na jej filmowej trasie był Augustów, a KINOCHŁON, tak jak reszta filmowego środowiska, uwielbiał Ją za ciepło, wrażliwość i życzliwość…
Obejrzyjcie Państwo z nami ten najpiękniejszy romans wszechczasów – zapraszamy.
APK – DKF KINOCHŁON
- - -
Cennik biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Sprzedaż i rezerwacje: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Plakat: Spragnieni miłości

Czas trwania: 98 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Kar Wai Wong

Hongkong 1962. Su i Chow wynajmują mieszkania w tej samej kamienicy. Oboje osamotnieni z powodu nieobecności małżonków zaczynają darzyć się uczuciem.

Realizacja strony: Rafał Rowiński