Zapach kobiety

10 czerwca 2022, 21:30

podwórze Miejskiego Domu Kultury w Augustowie

DKF KINOCHŁON zaprasza na pierwszy w tym roku seans plenerowy – już w piątek 10 czerwca 2022r o godz. 21:30 na ekranie w podwórzu Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej) wyświetlimy „Zapach kobiety” Martina Bresta.
Obejrzany pod gwiazdami film przypomni nam chyba najlepszą rolę w karierze Ala Pacino. Nagrodzony za tę kreację Oscarem i Złotym Globem aktor wciela się tu w niewidomego emerytowanego pułkownika, Franka Slade’a, który z okazji Święta Dziękczynienia postanawia wybrać się w niecodzienną wyprawę do Nowego Jorku… W podróży zgorzkniałemu i cynicznemu weteranowi pomaga nieśmiały i sympatyczny student Charlie Simms (Chris O’Donnell), który w ten sposób dorabia do stypendium socjalnego. Razem wyruszają w drogę będącą dla obu panów prawdziwą szkołą życia.
Film ten jest pierwszym, spośród trzech, które zagramy tego lata w MDK-owskiej bramie – to Państwo, nasza Widownia, zdecydowaliście o naszych ekranowych hitach tych wakacji. Videoprelekcję do seansu inaugurującego filmową stronę Grania w Bramie wygłosi Michał Oleszczyk – krytyki znawca filmowy, twórca podcastu Spoiler Master.
Spędźcie ten wieczór razem z nami! Obiecujemy wspaniałą atmosferę, hit na ekranie i bar zaopatrzony w zimne napoje – serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny

Plakat: Zapach kobiety

USA

Czas trwania: 157 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Martin Brest

Maturzysta dostojnej szkoły (Chris O'Donnell) zostaje zamieszany w uczniowską aferę, która stawia go wobec dylematu: donieść na kolegów i ocalić własną skórę, czy też odmówić współpracy i ocalić honor. Podczas długiego weekendu podejmuje się opieki nad niewidomym, emerytowanym oficerem (Al Pacino). Niełatwy podopieczny zarządza wspólną wyprawę do Nowego Jorku, której program obejmuje pobyt w hotelu Astoria, wizyty w drogich restauracjach, łóżkowe spotkania z piękną kobietą oraz na koniec palnięcie sobie w łeb ze służbowego pistoletu. Czy ten plan Pacino zostanie wypełniony do ostatniego punktu? Czy kilkudniowa podróż z głęboko nieszczęśliwym, ale nie tracącym poczucia humoru mężczyzną pozwoli O'Donnellowi rozwiązać swój problem?

Realizacja strony: Rafał Rowiński