Men

25 lipca 2022, 19:00

Kino Iskra

Studium męskiej natury, zmagania z mrokami przeszłości i trzymający w napięciu thriller psychologiczny – to doskonała wizytówka najnowszego filmu Alexa Garlanda (twórcy „Anihilacji” i „Ex Machiny”), który już w najbliższy poniedziałek będzie można obejrzeć z augustowskim KINOCHŁONEM.
„Men”, bo o nim tu mowa, pokażemy Państwu 25 lipca 2022 o godz. 19:00 w kinie Iskra, które na niespełna dwie godziny stanie się świadkiem, co najmniej, dziwnych wydarzeń…
Na ekranie prześledzimy losy Harper (w tej roli Jessie Buckley), która wyjeżdża na samotne wakacje do przepięknej angielskiej posiadłości, gdzie ma nadzieję pozbyć się prześladujących ją wspomnień. Jednak ktoś (lub coś) z okolicznych lasów nie daje jej spokoju. Narastający niepokój młodej kobiety zacznie przeradzać się w prawdziwy koszmar, który wypełnią jej najbardziej przerażające wspomnienia i lęki.
Brzmi niepokojąco? I chyba tak ma brzmieć – wszystko pokazane w prostych, a zarazem pięknych kadrach, z hipnotyzującą muzyką i wspaniałym popisem aktorskim nie tylko Jessie Buckley, ale przede wszystkim Rory’ego Kinneara, daje nam wspaniałą, mroczną, wielowymiarową opowieść, którą można interpretować na różne sposoby.
Zapraszamy zatem Państwa na wieczór z dreszczowcem. Jego tajemnice pomoże nam odkryć prawdziwy specjalista od kina gatunkowego – Krzysztof Fortuna. Członek kolektywu VHS Hell. Miłośnik polskiej popkultury przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, dawnego włoskiego kina gatunkowego i filmu grozy. Rocznik 1991, doktorant na wydziale filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor Klubu Miłośników Filmu (www.film.org.pl), internetowego magazynu Kinomisja (www.kinomisja.pl) i czasopisma naukowego „Panoptikum”. Współzałożyciel Pracowni badań produkcyjnych i Nowej Historii Kina UG. Laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych (2016).
Spędźcie ten wieczór z nami – serdecznie zapraszamy!
APK-DKF KINOCHŁON
- - -
Cennik biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Sprzedaż i rezerwacje: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Plakat: Men

Czas trwania: 100 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Alex Garland

Po tragicznej śmierci męża Harper (Jessie Buckley) wyjeżdża na samotne wakacje do przepięknej angielskiej posiadłości, gdzie ma nadzieję pozbyć się prześladujących ją wspomnień. Jednak ktoś lub coś z okolicznych lasów nie daje jej spokoju. Narastający niepokój młodej kobiety zaczyna przeradzać się w prawdziwy koszmar, który wypełnią jej najbardziej przerażające wspomnienia i lęki.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Grzegorz Fortuna
Rocznik 1991, doktorant na wydziale filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor Klubu Miłośników Filmu (www.film.org.pl), internetowego magazynu Kinomisja (www.kinomisja.pl) i czasopisma naukowego „Panoptikum”. Współzałożyciel Pracowni badań produkcyjnych i Nowej Historii Kina UG. Laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych (2016). Członek kolektywu VHS Hell. Przygotowuje doktorat o rynku i kulturze wideo w Polsce czasów transformacji ustrojowej. Miłośnik polskiej popkultury przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, dawnego włoskiego kina gatunkowego i filmu grozy. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione.

Relacja z wydarzenia

Autorka zdjęć w galerii: Izabela Walicka

Realizacja strony: Rafał Rowiński