Fabelmanowie

14 marca 2023, 18:30

Kino Iskra

NOMINACJE DO OSCARA (7)
Najlepszy film Kristie Macosko Krieger, Steven Spielberg, Tony Kushner
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Michelle Williams
Najlepszy aktor drugoplanowy Judd Hirsch
Najlepszy reżyser Steven Spielberg
Najlepszy scenariusz oryginalny Steven Spielberg, Tony Kushner
Najlepsza muzyka oryginalna John Williams
Najlepsza scenografia Karen O'Hara, Rick Carter

- - -
Cena biletu:
18 zł
ulgowy: 12 zł
Karnet na Namiary na Oscary 2023 - 45 zł

Plakat: Fabelmanowie

USA

Czas trwania: 151 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Steven Spielberg

Steven Spielberg wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i poczatkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Katarzyna Czajka-Kominiarczuk

aka Zwierz Popkulturalny, prowadzi jednego z najpopularniejszych blogów popkulturalnych w Polsce. Niemal codziennie zamieszcza recenzje filmów, seriali, rozważania o popkulturze, biografie aktorów i wiele innych kulturalnych treści. Jest absolwentką historii i socjologii. Pisze doktorat w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowo zajmuje się kinem polskim w dwudziestoleciu międzywojennym. Autorka książek "Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej" oraz "Zwierzenia popkulturalne".

Fotografia: Błażej Hrapkowicz
Krytyk filmowy i kulturoznawca. Człowiek, który o Oscarach i walczących o nie filmach, wie niemal wszystko, kilkukrotnie prowadził polską transmisję gali rozdania Oscarów. Autor audycji filmowej radiowej czwórki „Hrapkowidz” i magazynu „Kino mówi” , który można obejrzeć w każdy czwartek w „Ale kino+”, swoje artykuły publikuje "Filmie", "Kinie", "dwutygodnik.com", "filmweb.pl", jest także współautorem "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama" i "Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej".

Realizacja strony: Rafał Rowiński