Bo się boi

15 maja 2023, 18:00

Kino Iskra

„Bo się boi” w KINOCHŁONIE – będziesz, czy się boisz?
W poniedziałek 15 maja 2023 o godz. 18:00 DKF KINOCHŁON zaprasza Państwa do augustowskiego kina „Iskra” na film pt. „Bo się boi”, horror z domieszką komedii z Joaquinem Phoenixem w roli głównej!
Ari Aster, uważany za jednego z najciekawszych współczesnych twórców, w swoim trzecim (po „Midsommer” i „Hereditary”) filmie bierze na warsztat strach. Tak po prostu.
Na ekranie zobaczymy Beau – w tej roli Joaquin Phoenix. Beau się boi. Bo życie go przytłacza. Bo świat jest niebezpieczny. Bo każdy ciągle czegoś od niego chce. Bo mamie będzie przykro, jak nie przyjedzie w odwiedziny, a on by wolał siedzieć w wannie. Właśnie, mama… Niewyobrażalny splot zdarzeń zmusza go jednak do konfrontacji z własnymi lękami. Po drugiej stronie jego strachów czeka prawdziwe życie i niezwykła, widowiskowa, pełna przygód podróż.
Reżyser, który ucieka od sztywnych gatunkowych ram, zamyka podróż przestraszonego wszystkim Beau w trzech historiach, w których roi się od wątków i niespodziewanych zwrotów akcji, momentami przywołującymi na myśl „Władcę pierścieni”, innym razem filmy Davida Lyncha. Jesteście gotowi?
To, w gruncie rzeczy, historia o egzystencji zagubionej jednostki wśród zniszczonego nałogami i krzywdami społeczeństwa – emocjonalny i gatunkowy miszmasz. I coś nam mówi, że po seansie docenicie fakt, że w augustowskim kinie „Iskra” nie ma żyrandoli…
Kanadyjsko-amerykański trzygodzinny horrorowy rolercoster obejrzy z nami i pomoże wychwycić wszystkie smaczki, odwiedzający Kinochłon nie pierwszy raz, Tomasz Adamski – filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale Pedagogiki i Psychologii w Zakładzie Kulturoznawstwa. Autor licznych referatów i prelekcji na temat filmu nie tylko na Podlasiu i w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Gruzji, czy na Łotwie. Interesuje się głównie kinem skandynawskim. Ponad to, niezależny filmowiec związany z akcją Filmowe Podlasie Atakuje, prowadzący szereg warsztatów filmowych między innymi w Polsce na Białorusi, Ukrainie czy w Gruzji.
Przyjdźcie 15 maja do kina Iskra (ul. 3 Maja 38), by sprawdzić, czy podzielicie zachwyt amerykańskich krytyków i powtórzycie za nimi „Całe szczęście, że tacy filmowcy jak Ari Aster istnieją”!
Serdecznie zapraszamy.
DKF KINOCHŁON
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 18 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu

Plakat: Bo się boi

Czas trwania: 179 min.

Od lat: 16

Reżyseria: Ari Aster

Beau się boi. Bo życie go przytłacza. Bo świat jest niebezpieczny. Bo każdy ciągle czegoś od niego chce. Bo mamie będzie przykro, jak nie przyjedzie w odwiedziny, a on by wolał siedzieć w wannie. Niewyobrażalny splot zdarzeń zmusza go jednak do konfrontacji z własnymi lękami. Po drugiej stronie jego strachów czeka prawdziwe życie i niezwykła, widowiskowa, pełna przygód podróż.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Tomasz Adamski

– doktor nauk humanistycznych, adiunkt na Wydziale Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie od ponad 20 lat prowadzi zajęcia na z zakresu filmu, sztuki i kultury popularnej. Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce filmoznawczej, współautor dwóch publikacji książkowych. Obecnie pracuje nad monografią naukową o twórczości Rubena Östlunda. Mocno związany z lokalnym środowiskiem filmowym. Członek kolektywu Kaufman Bros & Sistas. Współautor albumu i wystawy „Wyśniona historia kina na Podlasiu”. Były członek kabaretu „Widelec”, prezenter, selekcjoner Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Autor licznych prelekcji w wielu kinach studyjnych, współpracujący z dyskusyjnymi klubami filmowymi. Autor niezależnych produkcji filmowych oraz filmów dokumentalnych realizowanych m.in. w USA, Sudanie Południowym, Turcji, Rosji, Norwegii, Gruzji, Kazachstanie i na Białorusi. Często pracuje z młodzieżą w ramach warsztatów filmowych w Polsce (Solniki 44, Krasne, Supraśl) i za granicą (Czechy, Białoruś, Gruzja, Krym). Prywatnie tata Helenki, półmaratończyk i charyzmatyczny wielbiciel ruchomych obrazów.

Realizacja strony: Rafał Rowiński