Tata

6 lipca 2023, 18:30

Kino Iskra

Eryk Lubos w Kinochłonie!
Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku wakacyjne spotkanie z DKF-em KINOCHŁON. 6 lipca 2023r. w augustowskim kinie Iskra (ul. 3 Maja 38) o godz. 18:30 pokażemy Państwu film Agnieszki Maliszewskiej pt. „Tata”. Gościem tego seansu będzie odtwórca głównej roli – Eryk Lubos!
Na ekranie zobaczymy historię tytułowego taty – Michała (w tej roli nasz gość), kierowcy TIR-a, starającego się po śmierci żony pogodzić pracę z opieką nad dzieckiem. Do pomocy przy Miśce zatrudnia więc ukraińską nianię, która do Polski przyjeżdża z wnuczką. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy starsza pani umiera. Michał musi szybko wrócić z trasy, by zająć się córką, jej przyjaciółką i ciałem, które może go wpędzić w tarapaty, bo babuszka była w Polsce nielegalnie… To fascynujące, wciągające, ale i – pomimo okoliczności – bardzo ciepłe i zabawne kino drogi. To opowieść nie tylko o tacierzyństwie, ale też o radzeniu sobie ze stratą oraz skomplikowanych relacjach polsko-ukraińskich.
Film obejrzy z nami i przedyskutuje odtwórca roli Michała, Eryk Lubos. Aktor filmowy i teatralny, który ma w dorobku kilkadziesiąt charakterystycznych i wyrazistych ról. Jeden z najciekawszych artystów polskiej sceny – Indor z „Boiska bezdomnych” (Złote Lwy za drugoplanową rolę męską), Igor z „Mojej krwi” (Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego aktora młodego pokolenia), Eryk z „Zabić bobra” (nagroda na MFF w Karlowych Warach) i Kosa z „Underdoga”, a przy tym kreator równie fantastycznych postaci serialowych. Rzadko bywa na bankietach, nie lubi błysku fleszy, tym bardziej cieszymy się na spotkanie w Augustowie – zapowiada się fantastyczny wieczór!
Serdecznie zapraszamy na to spotkanie z dobrym kinem i jeszcze lepszym aktorem – takiej gratki żaden kinoman nie może przegapić.
DKF KINOCHŁON
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 18 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu

Plakat: Tata

Czas trwania: 115 min.

Reżyseria: Anna Maliszewska

Michał jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą w podróż. Przydrożne parkingi, życie w trasie, granica, a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie, to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa, dorastania w zmieniającym się na ich oczach świecie peryferii Europy. Ukraina, która dla Lenki jest symbolem domu i cudownego dzieciństwa, okaże się miejscem doświadczonym przez trudy życia i  zmagania bohaterów. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą. Dzięki niej może w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze.

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Eryk Lubos

Aktor filmowy i teatralny. Absolwent PWST we Wrocławiu. Występował w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu i w TR w Warszawie. Laureat nagrody im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego aktora młodego pokolenia w 2009 r. Nagradzany za najlepsze role: w 2008 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę Indora w filmie „Boisko bezdomnych” Kasi Adamik, na MFF na Cyprze w 2010 za rolę Igora w „Mojej krwi” Marcina Wrony a w 2012 na MFF w Karlowych Warach za rolę Eryka w filmie „Zabić bobra” Jana Jakuba Kolskiego. Za rolę dzielnicowego w „Dziewczynie z szafy” Bodo Koksa nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2014.
Wybrana filmografia: „Arizona w mojej głowie”, reż. Matthias Huser (w produkcji), „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”, „Róża”, „Dom zły”, reż. Wojtek Smarzowski, „Zabić bobra” i „Wenecja”, reż. Jan Jakub Kolski, „Dziewczyna z szafy”, reż. Bodo Kox, „Dzień kobiet”, reż. Maria Sadowska, „Skrzydlate świnie”, reż. Anna Kazejak, „Moja krew”, reż. Marcin Wrona, „Janosik. Prawdziwa historia”, reż. Agnie- szka Holland i Kasia Adamik, „Boisko bezdomnych”, reż. Kasia Adamik. Wystąpił także w popularnych serialach telewizyjnych: „Misja Afganistan” i „Oficer” w reżyserii Macieja Dejczera.


autor zdjęcia: Paweł Wodnicki

Relacja z wydarzenia

Autorka zdjęć w galerii: Izabela Walicka

Realizacja strony: Rafał Rowiński