Pianoforte. Wieczór z Chopinem

19 lipca 2024, 20:00

dziedziniec Szkoły Muzycznej w Augustowie

Fortepianowo-filmowy wieczór z KINOCHŁONEM
Augustowski DKF KINOCHŁON zaprasza na wieczór wypełniony… muzyką Chopina! W piątek 19 lipca 2024 o godz. 20:00 na dziedzińcu Państwowej Szkoły Muzycznej w Augustowie (ul. Wybickiego 1) najpierw wysłuchamy Koncertu Chopinowskiego, a potem wyświetlimy film „Pianoforte” Jakuba Piątka.
W pierwszym punkcie programu muzyczne wrażenia pełne Chopinowskich wariacji, sonat i polonezów dostarczą nam pianistki Karolina Siemienowicz oraz Karolina Zwiewka.
Filmowym gwoździem programu będzie dokumentalny film Jakuba Piątka pt. „Pianoforte”, będący opowieścią o wchodzących w dorosłość uczestnikach i uczestniczkach legendarnego Konkursu Chopinowskiego.
Mamy nadzieję, że przyjmą Państwo nasze zaproszenie na wieczór z Fryderykiem Chopinem – bądźcie z nami!
APK – DKF KINOCHŁON
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na cały wieczór (koncert+film): 18 zł
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia w Szkole Muzycznej.

Plakat: Pianoforte

Czas trwania: 89 min.

Reżyseria: Jakub Piątek

Obsada:

W trakcie eliminacji jest ich 160, a do finału trafia zaledwie 12 osób. Konkurs Chopinowski jest najstarszym tej rangi wydarzeniem na świecie. Odbywa się co 5 lat w Warszawie i wzięli w nim udział największej sławy pianiści, tacy jak: Dymitr Szostakowicz, Maurizio Pollini, Martha Argerich, Rafał Blechacz, Seong-Jin Cho, Dang Thai Sona i Krystian Zimerman. To ogromne emocje, zarówno na estradzie, jak i na widowni oraz wielka szansa, która zdarza się raz w życiu. Bohaterami filmu jest kilku młodych uczestników konkursu z różnych stron świata, których życie od dzieciństwa było podporządkowane grze na fortepianie. Niczym sportowcy na olimpiadzie biorą udział w najbardziej prestiżowym pianistycznym wydarzeniu, które jest ważnym momentem i może zmienić ich życie na zawsze. Obserwujemy ich w trakcie przygotowań i prywatnie. Narracja podporządkowana jest regułom konkursu i podzielona jest na trzy etapy oraz finał. Wszyscy dzielą podobne marzenie i zostaną bezlitośnie zweryfikowani przez konkursowy mechanizm – okaże się, że ilość miejsc na podium jest ograniczona, więc część z nich odpadnie, a tylko nieliczni trafią do finału.

Realizacja strony: Rafał Rowiński