3xGdynia 2018 – dzień 2

10 grudnia 2018, 19:00

Kino Iskra

Relacja z wydarzenia

Drugi dzień naszego Przeglądu był chyba najbardziej emocjonujący i… radosny. Wszystko za sprawą filmów, jakie Państwu przygotowaliśmy, ciepłego i serdecznego gościa oraz – to już tradycja – quizu wiedzy filmowej.

(w ramach graficznego przecinka – plansza ze sponsorami fantastycznych nagród, które rozdaliśmy następnego dnia)

Tego dnia także był z nami Michał Oleszczyk, który najpierw pomógł nam sprawnie przeprowadzić quiz, a potem krótko opowiedział o filmach i już mogliśmy wygodnie rozsiąść się w fotelach i dać się porwać kinu…

Filmową ucztę otworzył laureat jednej z nagród specjalnych gdyńskiego festiwalu – krótkometrażówkę Agnieszki Elbanowskiej „Relax”, dzięki której zajrzeliśmy za kulisy przekształcenia upadającego ośrodka wczasowego w placówkę dla imigrantów – z gorzkim uśmiechem czekaliśmy na główną produkcję wieczoru – „Okna, okna” Wojciecha Solarza, który zaszczycił nas swoją obecnością.
Pan Wojtek okazał się prze-serdecznym, sympatycznym i niezwykle skromnym człowiekiem, który swoimi opowieściami o pracy nad baśniowym filmem „Okna, okna” zaczarował naszą widownię. Film, jak i pofilmowa dyskusja, ociepliła zimowy wieczór humorem, błyskotliwością i jakąś – trudną do sprecyzowania – radosną energią oraz wiarą w ludzi i świat.

Takich filmów jak „Okna, okna” potrzeba polskiemu kinu… a jeśli ich twórcami będą ludzie pokroju pana Wojtka Solarza – świat będzie piękniejszy! – dziękujemy za ten wieczór i zapraszamy do galerii zdjęć, których autorem jest Jakub Jackiewicz:

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW