Moja żyrafa

16 września 2018, 12:30

Kino Iskra

No i stało się – wakacje dobiegły końca i wróciliśmy już do szkoły. Jedni do kolejnej klasy, inni po raz pierwszy zasiedli w szkolnych ławkach lub przywitali się z nowymi zabawkami w przedszkolu. Kinochłonek, który też już wrócił z wakacji, chce Wam trochę umilić trudy związane z nauką – zaprasza na fantastyczny film i odjazdowe spotkanie.
W niedzielę 16 września o godz. 12:30 w augustowskim kinie Iskra pokażemy dzieciom film o pięknej przyjaźni pt. „Moja żyrafa” i porozmawiamy o szkolnych obowiązkach.
Rafał – bohater filmu Barbary Bredero – jest wnuczkiem opiekuna zwierząt w zoo i dlatego spędza tam mnóstwo czasu. Chłopiec przyjaźni się z Rafą, która ma urodziny tego samego dnia co on. Mało tego – urodzili się tego samego dnia. Jest to cudowna, pełna przygód przyjaźń. Bardzo niezwykła, bo Rafa jest… żyrafą! Kiedy Rafał po raz pierwszy do szkoły, dowiaduje się, że żyrafy do szkoły chodzić nie mogą. Oboje bardzo za sobą tęsknią – Rafał za Rafą w szkole, a Rafa za Rafałem w zoo. Tak dłużej być nie może! – świeżo upieczony uczeń obmyśla plan zabrania żyrafy do szkoły i przedstawienia jej swoim kolegom i koleżankom z klasy. Co z tego wyniknie? Sprawdźcie razem z nami w niedzielę.
Film będzie także okazją do dyskusji o szkole, przedszkolu i obowiązkach związanych z nauką. Jedno wiemy na pewno – będzie fajnie jak zawsze!
Zapraszamy 
- - -
Film dla dzieci od lat 4.
Cena biletu: 13 zł
Bilety można nabyć w kasie kina Iskra lub online na www.kino-iskra.pl

Plakat: Moja żyrafa

Czas trwania: 74 min.

Od lat: 4

Reżyseria: Barbara Bredero

Rafał urodził się tego samego dnia, co jego najlepsza przyjaciółka Rafa, żyrafa. Ponieważ jego dziadek jest opiekunem w zoo, Rafała często można spotkać w pobliżu Rafy. Są nierozłączni i dzielą się wszystkim, aż Rafał po raz pierwszy idzie do szkoły i dowiaduje się, że żyrafy do szkoły chodzić nie mogą. Rafał tęskni za Rafą, a żyrafa Rafa tęskni za Rafałem. Dlatego Rafał wymyśla plan zabrania żyrafy do szkoły i przedstawienia jej wszystkim kolegom i koleżankom.

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW