Przygody Koziołka Matołka

18 listopada 2018, 11:00

Kino Iskra

Tam, gdzie kozy kują – z Koziołkiem Matołkiem do Pacanowa
DKF KINOCHŁONEK zaprasza wszystkie kochające przygody dzieci na spotkanie z Koziołkiem Matołkiem! W niedzielę 18 listopada o godz. 11:00 w augustowskim kinie Iskra spróbujemy odnaleźć Pacanów i sprawdzić, czy tam rzeczywiście elegancko kozy kują.
Wszystkim, którzy nie znają Koziołka Matołka, spieszymy z wyjaśnieniem, że to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza najpierw na kartach komiksu, skąd Matołek trafił do jednej z najpopularniejszych niegdyś dobranocek.
Koziołek zwany Matołkiem przemierza świat w poszukiwaniu Pacanowa, miasta słynącego z kowali podkuwających kozy. Droga to daleka, pełna przygód niebezpieczeństw i niesamowitych zdarzeń, których starczyło na całą serię 10-minutowych bajeczek. Rewelacyjnych opowieści, które nie tylko bawią, ale i uczą, bo Koziołek ciągle dowiaduje się czegoś nowego o świecie.
Chyba wszyscy dorośli znają Koziołka, więc warto aby Matołka poznały także dzieci, a kiedy zapoznawać ich ze sobą będzie Kinochłonek na pewno radości i zabawy nie zabraknie – obejrzymy zestaw kilku bajeczek z serii „Dziwne przygody Koziołka Matołka”, a po seansie porozmawiamy z dziećmi o animacji, komiksach i wieczorynkach.
Ruszajcie z nami do Pacanowa! – zapraszamy.
- - -
Film dla dzieci od lat 4.
Czas trwania pokazu: 50 min + 30 min
Cena biletu: 13 zł
Bilety można nabyć w kasie kina Iskra lub online na www.kino-iskra.pl

Plakat: Dziwne przygody Koziołka Matołka

Czas trwania: 10 min.

Od lat: 4

Reżyseria:

Słynny polski serial animowany opowiadający o niezwykłych podróżach i przygodach niezdarnego, ale bardzo sympatycznego Koziołka Matołka. Celem wyprawy Matołka jest Pacanów, miasto słynące z kowali, którzy potrafią podkuwać kozy w piękny i elegancki sposób. Po drodze na koziołka czyha wiele niebezpieczeństw, z których udaje mu się jednak wyjść obronna ręką. Zawdzięcza to swojemu sprytowi i pomocy innych, jak na przykład wtedy kiedy zostaje zaatakowany przez rozbójników. Ma również wiele przyjemnych spotkań, podczas których poznaje nowych ciekawych przyjaciół. Dzięki swej pomysłowości potrafił też pogodzić skłócone zwierzęta w dżungli organizując im orkiestrę i chór składający się z pięknie śpiewających ptaków. Wszystkie przygody Koziołka Matołka są dla niego pozytywną nauką na przyszłość i pozwalają mu dowiedzieć się czegoś nowego o otaczającym go świecie.

Realizacja strony: Rafał Rowiński