Niedoparki

19 listopada 2017, 11:00

Kino Iskra

Rozwikłaj z Kinochłonkiem zagadkę zaginionych skarpetek!
Na pewno nie raz zdarzyło się Wam odkryć, że podczas prania zaginęła gdzieś jedna skarpetka, czasem dwie, ale nigdy do pary. Nagle, kiedy trzeba już włożyć do szafki świeżutkie pachnące ubrania, okazuje się, że na końcu zostaje jedna samotna skarpetka bez pary…
W niedzielę 19 listopada o godzinie 11:00 razem z KINOCHŁONKIEM za sprawą chorwacko-czesko-słowackiej animacji pt. „Niedoparki” zajrzymy (nie tylko) do pralki i spróbujemy rozwikłać zagadkę wiecznie ginących skarpetek.
Tytułowe Niedoparki to sympatyczne, malutkie stworki, które lubią strychy, ciemne szafki i inne zakamarki. Żyją w naszych domach, unikają naszego wzroku, ale towarzyszą nam każdego dnia i czyhają na nasze skarpetki! Najsmaczniejsze wydają się im te z naturalnych włókien, dlatego od czasu do czasu zjadają je z radością, ale zawsze tylko jedną z pary – to najważniejsza zasada smakoszy skarpetek. I chociaż mają łagodną naturę, to przytrafiają im się różne, czasem niebezpieczne przygody… Chcecie wiedzieć jakie? – zapraszamy do kina.
Po seansie zaprosimy wszystkie dzieci na scenę, tam pod okiem animatora, Nasza Mała Widownia przekona się, że skarpetki przydają się czasem też do czegoś innego niż ochrona stóp przed zimnem. Razem odkryjemy kreatywny świat skarpetek… pacynkowych!
Już nie możemy się doczekać…
Serdecznie zapraszamy – bądźcie z nami!
- - -
Film dla dzieci od lat 5.
Czas trwania pokazu: 80 min + 30 min
Cena biletu: 12 zł
Bilety można nabyć w kasie kina Iskra lub online na www.kino-iskra.pl
Rezerwacje pod nr tel. 87 641 01 36 oraz online na stronie kina

Plakat: Niedoparki

Czas trwania: 83 min.

Reżyseria: Galina Miklínová

Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania – również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto, przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy – w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę!

Gościem pokazu był(a):

Fotografia: Błażej Piotrowski

Aktor - lalkarz z Białostockiego Teatru Lalek, równocześnie współpracujący z Teatrem Latarnia, asystent reżysera i autor tekstów. Od 2012 r. asystent i pedagog Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.


fot. www.btl.bialystok.pl

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW