Ernest i Celestyna

11 marca 2018, 11:00

Kino Iskra

O sile przyjaźni w Kinochłonku
11 marca o godz. 11:00 w augustowskim kinie Iskra dzieci i ich rodzice będą miały okazję do obejrzenie jednej z najpiękniejszej historii przyjaźni, jakie powstały w historii animacji. Bajka pt. „Ernest i Celestyna” Stéphane Aubier i Vincenta Patara jest opowieścią o niezwykłej relacji, która nawiązuje się pomiędzy maleńkim gryzoniem a niedźwiedziem. Celestyna jest myszą, pracuje w gabinecie dentystycznym, ale nie ma serca do tego zajęcia… Ponadto, żyje w świecie, w którym najważniejsze jest pozyskiwanie zębów młodych niedźwiedzi, bo pomagają one zastąpić stracone mysie kiełki, bez których gryzonie nie przetrwają. W tej społeczności od najmłodszych lat wpaja się myszom, że najgorsze co może być na świecie, to niedźwiedź. Celestyna jednak uważa, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Zwłaszcza, że któregoś dnia przypadkiem poznaje Ernesta – niedźwiedzia właśnie – który zarabia na życie graniem. Czym zaowocowało to spotkanie – sprawdźcie razem z nami w niedzielę!
Animacja będzie wspaniałą okazją do zaproszenia naszej Najmłodszej Widowni do rozmowy o przyjaźni – co to takiego? jaka jest? i dlaczego nadaje życiu smak? Chętnie wysłuchamy (i nagrodzimy!) dziecięcych opowieści o ich przyjaźniach, tych wielkich, i tych całkiem maleńkich.
Zapraszamy na przedpołudnie z Kinochłonkiem – jeśli jeszcze go nie znacie, może stanie się Waszym nowym przyjacielem
Zapraszamy!
- - -
Film dla dzieci od lat 4.
Czas trwania pokazu: 90 min + 30 min
Cena biletu: 13 zł
Bilety można nabyć w kasie kina Iskra lub online na www.kino-iskra.pl

Plakat: Ernest i Celestyna

Czas trwania: 80 min.

Celestyna to mała mysz, wychowana w kieracie pracy i sztywnym społeczeństwie. Wszystkim od dziecka się wmawia, że niedźwiedź jest najgorszym wrogiem myszy, a najważniejszym celem społeczeństwa jest zdobywanie zębów młodych niedźwiadków – bo one najlepiej się nadają do zastąpienia straconych przez myszy siekaczy, bez których żadna mysz nie przeżyje. Celestyna jest na stażu w klinice dentystycznej, ale tak naprawdę zostanie dentystą to ostatnia rzecz, której pragnie. Lubi rysować, głównie niedźwiedzie, które wcale nie wydają jej się straszne. Pewnego dnia spotyka biednego niedźwiedzia Ernesta, który graniem na ulicy próbuje zarobić na jedzenie. Oboje są społecznymi wyrzutkami, oboje pragną czegoś innego niż życie pod sznurek, chcą być artystami. Wplątują się w niebezpieczne sytuacje, trafiają do więzienia… Wszyscy są przeciwko nim. A jedyne, czego oni pragną, to się odnaleźć i żyć razem szczęśliwie. Czy uda im się wykaraskać z kłopotów?

Realizacja strony:

Rowiński - strony WWW