DKF KINOCHŁON wakacje pożegna iście gwiazdorskim akcentem. 2 września z augustowską widownią spotka się Jacek Braciak – polski aktor filmowy i teatralny.
Ten wyjątkowy wieczór w kinie Iskra rozpoczniemy 2 września o godzinie 19:00. Najpierw obejrzymy film Łukasza Grzegorzaka „Córka trenera”. To historia młodej tenisistki Wiktorii Kornet (Karolina Bruchnicka) i jej ojca – trenera, w którego wcielił się fenomenalny Jacek Braciak (doceniony na Festiwalu OFF Camera). Skazani na tułaczkę po najtańszych hostelach, wspólnie borykają się z problemami dotykającymi każdego nastolatka i jego rodzica. Jego boli to, że ona przestaje być małą dziewczynką, ona złości się, że ojciec nie potrafi tego zrozumieć… Prosta opowieść o tym, jak trudno być rodzicem, zbudowana inteligentnymi i lekkimi dialogami, ale też spojrzeniami i gestami. Absolutnie fantastyczna pod względem aktorskim produkcja z pogranicza sportowego dramatu, filmu drogi, obyczajowej komedii i kina niezależnego.
A po filmie rozmowa z odtwórcą jednej z głównych ról, Jackiem Braciakiem – absolwentem PWST w Warszawie. Od 1991 aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie. Popularność przyniosły mu jednak role w filmach. Debiutował w 1988 roku w producji „Z soboty na poniedziałek” (reż. Marek Wałaszka). Współpracował m.in. z Janem Łomnickim („Wielka wyspa”), Sławomirem Idziakiem („Enak”), Markiem Piwowarskim („Uprowadzenie Agaty”), Feliksem Falkiem („Samowolka”), Robertem Glińskim („Kochaj i rób co chcesz”) oraz Wojciechem Smarzowskim („Róża”, „Drogówka”, „Kler”).
Znany z ról w telewizyjnych serialach, m.in.: „Panny i wdowy” Janusza Zaorskiego, „Kuchnia polska”, „Tajemnica Sagali”, „Boża podszewka” oraz „Oficer”.
Z aktorem porozmawia Łukasz Maciejewski – filmoznawca, dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny. Autor książek, m.in: „Aktorki. Odkrycia”, „Aktorki. Portrety”, „Aktorki. Spotkania” i „Flirtując z życiem. Danuta Stenka w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim”.
Zapraszamy serdecznie!
- - -
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”, wszystkie rezerwacje wygasają 30 minut przed pokazem.
UWAGA: rezerwacje obowiązują TYLKO 3 DNI.
Czas trwania: 93 min.
Reżyseria: Łukasz Grzegorzak
Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.
[fot. R. Nowacki]
Aktor teatralny i filmowy. Ukończył PWST w Warszawie. Od 1991 Aktor Teatru Powszechnego w Warszawie. Tu grał m.in. w: Klubie Pickwicka (reż. Maciej Wojtyszko), Ferdydurke (reż. Waldemar Śmigasiewicz), Ożenku (reż. Andrzej Domalik) oraz Trzech siostrach (reż. Agnieszka Glińska).
Ogromną popularność przyniosły mu role w filmach. Debiutował w 1988 roku w filmie Z soboty na poniedziałek (reż. Marek Wałaszka). Współpracował m.in. z Janem Łomnickim (Wielka wyspa), Sławomirem Idziakiem (Enak), Markiem Piwowarskim (Uprowadzenie Agaty), Feliksem Falkiem (Samowolka), Robertem Glińskim (Kochaj i rób co chcesz) oraz Wojciechem Smarzowskim (Róża, Drogówka).
Za rolę Jureczka w filmie Edi (reż. Piotr Trzaskalski) otrzymał laur za Najlepszą Drugoplanową Rolę Męską na festiwalu w Gdańsku oraz Polską Nagrodę Filmową – Orła 2003. Kolejną statuetkę otrzymał za rolę Władka w Róży – Orzeł 2012.
Znany z ról w telewizyjnych serialach, m.in.: Panny i wdowy Janusza Zaorskiego, Kuchni polskiej, Tajemnicy Sagali, Bożej podszewki, Miodowych lat, Kasi i Tomka, Plebanii oraz Oficera.
filmoznawca, dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny. Wykładowca na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych Fipresci, ekspert komisji stałych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, od 2010 roku zasiada w kapitule „Paszportów Polityki” w kategorii film, Juror kilkudziesięciu festiwali filmowych, m.in. w Montrealu, Karlovych Varach, Pogoricy, Agadirze, Skopje i Cottbus.
Autor książek, m.in: „Przygoda myśli. Rozmowy obok filmu”, „Wszystko jest lekko dziwne. Jerzy Radziwiłowicz w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim”, "Aktorki. Odkrycia", "Aktorki. Portrety", „Aktorki. Spotkania”, „Flirtując z życiem. Danuta Stenka w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim”.
Zdarza się czasem w naszym DKF-ie, i nie ukrywamy – kochamy takie seanse! – kiedy większość biletów wyprzedajemy już na tydzień przed pokazem, a tuż przed filmem wypowiadamy mrożące krew w żyłach „niestety, nie ma już miejsc”.
I to był taki właśnie wieczór – bilety wyprzedane, pełna sala i mnóstwo emocji.
Wieczór zaczął się seansem filmu „Córka trenera” w reżyserii Łukasza Grzegorzaka. Niesamowicie wciągające i poruszające studium bardzo złożonej relacji na linii ojciec – córka, a przy tym trener – tenisistka. Ważne wybory, ważne decyzje i ważne słowa. Nieśpieszna fabuła zbudowana fantastycznymi kreacjami młodziutkiej Karoliny Bruchnickiej i niesamowitego w kreacji ojca-trenera Jacka Braciaka…
Po seansie z odtwórcą roli Macieja Korneta – Jackiem Braciakiem na naszej kinowej scenie rozmawiał nasz dobry znajomy Łukasz Maciejewski. Przy aktywnym udziale Naszej Widowni dowiedzieliśmy się nieco nie tylko o pracy przy produkcji „Córki trenera”, ale i innych filmowo-teatralnych doświadczeniach aktora. Spojrzeliśmy na niego – jak to bywa przy okazji kinochłonowych spotkań – okiem, można rzec, „zakulisowym”.
Nie zabrakło humoru, ale i chwila na poważne kwestie też się znalazła. W mgnieniu oka minęło nam to spotkanie, które było cudownym zwieńczeniem fantastycznego dla nas dnia, bo 2 września był nie tylko dniem dobrego filmu i wspaniałego gościa, ale także dniem ogłoszenia nominacji do tegorocznych nagród PISF-u… To już nasza trzecia nominacja i szansa na drugą statuetkę w kategorii Najlepszy Dyskusyjny Klub Filmowy.
Ale wróćmy do gwiazdy wieczoru – zapraszamy do galerii zdjęć z pokazu. Ich autorem jest Radek Nowacki:
A na deser równie fantastyczna galeria portretów naszych gości. To też Radek Nowacki:
Realizacja strony: Rafał Rowiński