3xGdynia 2021 – pokaz specjalny

13 grudnia 2021, 18:15

Kino Iskra

Kochana Widownio! Zbliża się kolejna, siódma już edycja jednej z naszych ulubionych filmowych imprez! 3xGdynia startuje 13 grudnia. Karnety na cały Przegląd już można kupować w Miejskim Domu Kultury. W tym roku – mamy nadzieję – zaskoczymy Was wspaniałymi filmami z tegorocznego (…nie tylko!) Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i ciekawymi gośćmi! Będzie trochę inaczej, bo spotykamy się w augustowskim kinie Iskra aż czterokrotnie, do 16 grudnia. Wszystko za sprawą pokazu specjalnego i długo przez nas wyczekiwanego gościa…
Jak co roku nie zabraknie naszego quizu wiedzy filmowej z filmowo-literacko-muzycznymi nagrodami – zaskoczymy Was nim któregoś pięknego przeglądowego dnia!
Bądźcie z nami – bilety i karnety czekają na Państwa, tak jak zawsze w Miejskim Domu Kultury.
Emocji nie zabraknie – do zobaczenia!
- - -
Cennik:
Bilet na jeden wieczór filmowy – 15 zł
Karnet specjalny na cały przegląd – 45 zł
Sprzedaż i rezerwacje: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

Plakat: Ucieczka z kina Wolność

Czas trwania: 97 min.

Od lat: 16

W mieście wojewódzkim, gdzie życie polityczne toczyło się sennie według kalendarza oficjalnych narad i rytualnych partyjnych zebrań, wybuchła sensacja. W kinie "Wolność" aktorzy występujący w jakimś durnym "polskim filmie", będącym owocem nie tyle potrzeby ducha, co konieczności spłacenia serwitutów władzy, zbuntowali się i samowolnie zmienili swe role. Sensacja nagoniła publiczność do kina. A jakże tu pozwolić na rozpowszechnianie tych wszystkich nieprawomyślności, jakie zbuntowani aktorzy wygłaszają z ekranu?
[opis festiwalowy]

Gośćmi pokazu byli:

Fotografia: Zbigniew Zamachowski
wybitny polski aktor filmowy i teatralny, autor muzyki oraz piosenkarz. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów swojego swoich czasów w Polsce. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFiT w Łodzi. Jego debiut aktorski stanowi wspaniała rola Ryśka w „Wielkiej Majówce” Krzysztofa Regulskiego z 1981 roku. Natomiast jako aktor teatralny zaistniał w 1983 roku, a już dwa lata później otrzymał nagrodę za rolę w przedstawieniu „Syn marnotrawny” na Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych w Łodzi. Zagrał znakomitą rolę Karola Karola w „Trzy kolory. Biały” w reżyserii mistrza kina Krzysztofa Kieślowskiego. Na początku wieku zagrał wielokrotnie nagradzane role w filmach „Cześć Tereska”, „Zmruż oczy” i „Żurek”. Był związany z Teatrem Studio, a aktualnie jest aktorem Teatru Narodowego. Z Teatrem Syrena współpracuje od 2003 roku, kiedy to zagrał nominowaną do nagrody Feliksa Warszawskiego rolę Leo w „Klubie hipochondryków”.
Fotografia: Ola Salwa

redaktor naczelna „Polish Film Magazine”, szefowa dzialu polskiego w miesięczniku "Kino". Jej teksty można przeczytać także w Cineuropa.org, Culture.pl, a także posłuchać w podcaście Nowy Tygodnik Kulturalny.


Należy do polskiej sekcji FIPRESCI, czyli międzynarodowej zrzeszającej krytyków filmowych z całego świata, zasiadała w jury festiwali w Toronto, Sztokholmie, Wiedniu, Tallinnie czy Salonikach.

Relacja z wydarzenia

Autor zdjęć w galerii: Radek Nowacki

Realizacja strony: Rafał Rowiński